sreda, april 24, 2024

Насиље није решење!

У оквиру тродневног обележавања Дана борбе против вршњачког насиља учешће је узео и Ученички парламент, Вршњачки тим ученика уз координацију педагога школе као и ученици петог разреда са својим одељењским старешином.

Ученички парламент је разговарао о насиљу са другарима из млађих разреда где су деца међусобно поделила искуства о овој теми. Чланови УП су израдили пано СТОП НАСИЉУ који су поклонили најмлађим другарима, ученицима првог разреда.

Вршњачки тим је припремио презентацију другарима другог разреда о правима, обавезама и насиљу. Током реализације презентације знатижељни млађи другари су постављали питања, причали о својим искуствима. Вршњачки тим је испраћен аплаузом и договором о скорашњем поновном дружењу!

Ученици петог разреда су на ЧОС-у разговарали о вршњачком насиљу и направили едукативни пано који ће красити њихову учионицу.