nedelja, maj 19, 2024

Математика кроз игру

Када год је могуће ми математику претворимо у игру. На радионицама Обогаћеног једносменског рада из математике за млађе ученике, овог месеца математика је била игра. Ученици су кроз игровне активности утврђивали сабирање и одузимање до 20, парне и непарне бројеве. Такмичарског духа им није недостајало као ни радости током рада. Да су им овакве активности јако интересантне показали су и ученици трећег и четвртог разреда када су пожелели да се придруже ученицима првог разреда. Радионице смо завршавали заједничком игром „парни – непарни бројеви“, попут игре „дан-ноћ“, где је један ученик давао команде а остали се такмичили. Како су ученици првог разреда усвајали знања и притом се забављали погледајте на следећим фотографијама и видео записима.