sreda, april 24, 2024

Безбедност деце у ванредним ситуацијама у реализацији Ватрогасно – спасилачке јединице Пријепоље.

У оквиру пројекта „Заједно и безбедно кроз детињство“ данас су нашу школу посетили представници Ватрогасно-спасилачке јединице Пријепоље. Предавање су одржали ученицима 3.разреда на тему „Безбедност деце у ванредним ситуацијама“.

Ученици су се упознали са улогом ватрогасаца у заштити заједнице и правилним начинима поступања у случају елементарних непогода, као што су пожари, земљотреси или поплаве. Кроз разговор и интерактивни приручни материјал, подсетили су се важности спречавања ризика и припреме за непредвиђене ситуације.

Предавања су била драгоцена лекција о сигурности и одговорности. Подсетили смо се важности сарадње и заједничког рада у заштити наших домова и заједница.