utorak, april 23, 2024

Национални дан књиге

„ЧИТАЈМО ГЛАСНО“ – 28.фебруар 2024.године.

„Кад отвориш књигу ,отвори се срце “
Национални дан књиге 28.фебруар и ове године обележен је и у библиотеци наше школе.

Циљ ове активности је подстицање читања и подизање свести о значају књиге као извору знања, инспирације и забаве. Ове школске године из наше школе су у акцији учествовали ученици млађих разреда. У реализацији школског библиотекара, у простору школске библиотеке, читали су
гласно својим вршњацима и наставницима: песме, приче, стихове и одломке  из омиљених књига.

И као што је то рекао наш велики Прота Матеја Ненадовић, да као што се у срећи не треба гордити ни у несрећи не треба очајавати. Тешка времена ће проћи, добра дела неће никада.

Зато, драга наша децо, читајте добре књиге, тако корачате најлепшом стазом, стазом добрих људи.