nedelja, maj 19, 2024
Vesti za roditeljeВести

Професионална оријентација

У петак 10. маја 2024. године у просторијама наше школе обављено је тестирање ученика осмог разреда у оквиру професионалне оријентације и наставка даљег школовања. Обављено тестирање резултат је сарадње наше школе са психологом Националне службе за запошљавање Милицом Ратковић а све у оквиру активности Тима за професионалну оријентацију.

Тестирани су ученици који су изразили жељу за тестирањем, а уз претходно потписану сагласност родитеља. Оним ученицима који знају шта ће даље уписати ово је била само мала помоћ или потврда њиховог избора а онима који су још увек неодлучни у избору будуће средње школе велика помоћ у смислу откривања афинитета ученика према појединим занимањима.

Тестирање је трајало око 120 минута. Када тестови буду прегледани психолог Милица ће обавити саветодавне разговоре са сваким учеником појединачно такође у просторијама школе!

Велико хвала Милици што је омогућила нашим ученицама ово тестирање доласком у школу!