petak, april 12, 2024

Радионица „Спортом до здравља“

Радионице Обогаћеног једносменског рада „Спортом до здравља“ су активност којој се радо одазивају ученици наше школе.
Без обзира што немамо фискултурну салу и потребне услове за рад, то ученицима не представља проблем, јер се на овим радионицама, пре свега друже, уживају и баве физичком активношћу прилагођеној условима рада.
Да би се бавили неким спортом предуслов је и да знамо основе тог спорта, а ученици на овим радионицама стичу основна знања о различитим спортовима која касније примењују у игри. Знања која стекну о различитим спортовима ученици радо преносе и на пано, како
би и остали ученици имали прилику да се додатно информишу.

У наставку можете погледати кратак преглед активности са једне од таквих радионица где су ученици учествовали у изради паноа о голфу као веома ретко популарном спорту у нашој земљи и одбојци као веома популарном спорту.